16 Ekim 2007 Salı

TEMA'dan imza kampanyası : Orman alanları satılmasın!


Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Sayın Başkan ve ÜyeleriSayın BaşbakanSayın Çevre ve Orman Bakanı
Başımız dertte.Dünya ısınıyor, iklimler değişiyor, afetlerin sayısı ve şiddeti artmaya devam ediyor.
Dünyamız çölleşmeye, açlığa, susuzluğa doğru giderken doğal dengeler bozulurken çözüm, yeşil örtüyü korumak ve genişletmektir.
Ama biz ne yapıyoruz ?Nefes almamızı sağlayan, topraklarımızı, suyumuzu koruyan, binlerce canlının yaşam kaynağı, yuvası ormanlarımızı korumamız gerekirken sözde “yasal” yollardan satmaya çalışıyoruz.
Ormanlarımız satılık değildir.Anayasaya aykırı, ulusa ait ormanları satışa çıkararak mülkiyet hakkını hiçe sayan ve orman talanının önünü açan 2 B orman arazilerinin satışına geleceğimiz ve çocuklarımız için hayır diyoruz.
Ormanlarımızın satılmaması hep orman kalması için; aşağıda imzası bulunan biz Ülke Gönüllüleri, başta TBMM Başkanımız, Başbakanımız ile Çevre ve Orman Bakanı olmak üzere Yüce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bütün üyelerinden, ilişikte yer alan 2 B ile ilgili çözüm önerilerimizi dikkate almalarını, 2 B orman arazilerinin satılmamasını ve tekrar 2 B’lerin yaşanmaması için gereken önlemleri almalarınız istiyoruz.
TEMA Vakfı
İmza kampanyası için http://www.tema.org.tr/2B/index.asp adresine tıklayabilirsiniz.
Yorum:TEMA'nın yıllardır sürdürdüğü onurlu mücadeleyi desteklemek hrpimizin görevi aslında. İçecek suyu işleyecek toprağı soluyacak havayı bulamadığımızda yani doğa intikamını bizlerden aldığında çok geç olacak. Mesela İç Anadolu şimdiden çölleşmeye başladı bile. Artık bırakınız karı şiddetli yağmurlara hasret kalmaya başladık. Başımızdaki rantçılar ormanlarımızı rahat bırakır mı bilinmez ama hiçbir konuda mücadele etmeksizin umutsuzluğa kapıldığımız için kalmıyor mu meydan onlara?
Türkiye çöl olmasın.

Hiç yorum yok: