11 Şubat 2008 Pazartesi

Huylu huyundan vazgeçmez

Futbolculuğunda hırçın olan futbolcuların çoğu teknik direktör olduğu zaman yumuşuyor. Futbol otoritelerinin hala dünyanın en sert oynayan defanslarından birisi olarak gösterdiği Bülent Korkmaz teknik direktörlüğünde oldukça yumuşadı, üstelik de o kararlı duruşunu da sürekli takım değiştirerek bozdu. Top geçer adam geçmezci futbolu sevenlerin idollerinden Roy Keane de belki teknik direktörlüğün gerektiği bir sakinleme sürecinden geçti ama demeçleri ve saha kenarındayken her an sahaya dalarım oynayınlık bakışları değişmedi.

Geç de olsa haberi paylaşayım:

Manchester United'ın eski kaptanı Roy Keane, artık İngiliz takımlarından Sunderland'in antrenörlüğünü yapıyor. Ama koskoca bir takımdan daha mütevazı bir takıma geçiş yapması, manşetlerden düşmesine yetmedi. Dilinin kemiğinin olmamasıyla tanınan Keane, geçtiğimiz günlerde tüm adayı sallayan bir açıklama yaptı. İngiliz futbolcuların, eşleri ve sevgililerinin çok etkisi altında kaldığını söyleyen Keane, onları kılıbıklıkla suçladı.
"MAKSAT ALIŞVERİŞ OLSUN "
Eşleri ya da kız arkadaşları Londra dışına taşınmak istemediği için, transfer teklifimize telefonla bile geri dönmeyen futbolcular oldu. Çünkü onlar için hayatlarındaki kadınların gönüllerince alışveriş yapabilmeleri her şeyden daha önemli" diyen Roy Keane, bir takımın coğrafi konumundan dolayı tercih edilmemesini zayıflık olarak gördüğünü açıkladı. Ünlü futbol adamı, zehir zemberek açıklamalarına şöyle devam etti: "Örneğin David Beckham utangaç bir gençten, uluslararası bir endüstriye dönüştü. Bunun da tek nedeni, kocasının stil sahibi bir adam olmasını, Tom Cruise- Katie Holmes gibi çiftlerle arkadaşlık etmeyi isteyen eşi Victoria Beckham'dır." Roy Keane bu kadarla kalmadı; İngilizler'in ünlü oyuncularından Wayne Rooney'in nişanlısı Colleen McLoughlin'in de Victoria'nın izinden gittiğini söyledi.

Hiç yorum yok: