23 Mart 2008 Pazar

100. mesaj: Blogların kardeşliği

6 aydır yazılan bir blogun sadece 100 mesaja ulaşması belki ilginç geliyor ama biraz sadece özel bulduğum anları ve kareleri paylaşmam biraz da blogu zaman zaman ihmal edişim 100. mesaja ulaşmamı oldukça geciktirdi. Sabırla takip eden herkese teşekkürlerimi yeniden sunmakla beraber bu mesajda girilesi bloglar kısmında bulunan bloglara yer vermek istiyorum. Listeme hemen hemen herkesten izin alınarak eklenmiş blog sahibi arkadaşlarımıza selamlar olsun:

320X: Ultrasabotajla beraber açtığımız fotoğraf blogu. Çok özlediğimiz 320x240 fotoğrafları birbirimizle ve sizlerle paylaştığımız amatör blogumuz. 5-6 arkadaşın da aramıza katılmasıyla berabere farklı fotoğraflara tanık oluyoruz. Başta Ultrasabotajla beraber emeği geçen herkesin ellerine sağlık.

Alex Ferguson: Daha sık yaz "paşam" demişimdir lakin şu aralar yaşadığı sağlık sorunları (ki ciddi bir trafik kazası geçirmiştir.) nedeniyle bloguyla ilgilenememektedir. Geçmiş olsun dileklerimi bir kez daha iletiyorum.

Ayyıldız: Sevgili Ömer(Laziale)'nin bütün branşlardaki milli takımlarla ilgili yaptığı güzel bir çalışma.

Azadbeg: Bloga pek yazmıyorsun ama tecrübelerinden istifade etmek ister bu genç insanlar abi bilesin.

Efe: Ege insanının samimiyetini blogunda da fark ediyorsunuz. Hayata renkli bakışı ve hoşsohbetlilik özelliği blogunda da dikkat çekiyor. Daha sık yazar umarım. O yazdıkça fark ediyorum ki çok daha fazla ortak noktamız çıkıyor,yüzyüze bir kez görüşmüştük İzmir'de Erciyesspor-Beşiktaş kupa finali sırasında. Tekrarlamak dileklerimle.

Fearless Knight: Kendisini fanzin çalışmaları ve kaliteli 320x240 resimleriyle tanıdık. Blogunu da takip ediyorum ilgiyle.

karamazov: Mizah anlayışını ve sanatsal kaygılarını takdir ettiğim akramazov bloga yazmayı bırakarak hepimizi üzdü aslında.

kırmızı: Nam-ı diğer Ultrasabotaj. Kendisiyle Temmuz 2007de güneşin kavurduğu bir Ankara gündüzünde tanışmıştık. Kimi zaman Anadolu'nun derinliklerinde kimi zaman da sanatsal kaygılar içinde bulursunuz kendiniz onunla konuşurken. Sinema,müzik ve fotoğrafçılık gibi çok yönlü özellikleri olan çok içten yapısını bloguna da daha sıklıkla yansıtmasını beklemekteyim.

lacivert: Kendisinden izinsiz olarak blogunu ekledim aslında. Çok kaliteli yazıları var, özellikle derbiler ve kulüp armaları üstüne. Mütevazı anlatım şekli de sürükleyicilikle birleşince hoş yazılar çıkıyor ortaya.

Laziale: Montreal'deki bir başka kader ortağımdır. Siyasi görüşlerin taban tabana zıt olmasına rağmen nasıl sıkı arkadaş olunabileceğinin en güzel örneğini vermişizdir kendisiyle. Blogunu hemen hemen her gün güncellemesi ve özellikle de kısa kısalarım misali başından geçenleri anlattığı nokta nokta ismini verdiği yazılarını büyük keyifle takip ediyorum. :) işaretine karşı açtığı savaşta en sonuna kadar arkasındayım. Bu arada yaşasın Anathema!

Mayhem: Malum sitenin dünya futbolu bölümünde kendisini Roy Keane hakkında yazdığı muhteşem yazıyla takip etmeye başladım. Bazıları oturup ciddi ciddi yazarken kendisi daima araya kontralarla güzel espriler eklemiştir ve bu da yazılarına ayrı bir hava ve tarz katmıştır.
Müzik zevklerimiz de kendisiyle uyuşuyor, Cornflake Girl üstüne yazısından sonra emin oldum. Laziale, Ortega ve şarbonla beraber bu blogu açmamda ilham olmuştur blogu. Uçan Hollandalı abimize selamlar olsun.

Ortega: Gelmiş geçmiş en sempatik Fenerlidir dersem abartmam. Alex Ferguson vesilesiyle tanışmıştık. Espirileri, sanatsal kaygıları ve Galatasaraylılar'ın bile çoğunu kendisine hayran bırakan kaliteli futbol anlatımıyla günlük güncellediği blogunu takip etmeye bizleri mahkum etmiştir. Afet-i devranlar konusunda takdirimi daha da kazanmıştır, kazanmaktadır. Mayheminkiyle beraber 4-4-2'ya çıkan blogunun (bence) yegane eksiği yorumların direkt yayınlanmaması ama bu herkes için geçerli bir durum. Zor oluyor bazen yazılan bir yorum yayınlandı mı yaynlanmadı mı diye takip etmesi ama elbette bir bildiği vardır o uygulamayı açık tutan arkadaşalrımızın. Kendisine bir teşekkür de her telden yardıranlar bölümüne blogumu eklediği için. Sadece futbol blogu gibi görülmesinden rahatsızlık duyuyordum ve Ortega fark etmiş bunu.

supertivo: Kendisiyle rakı eşliğinde sohbetimiz son anda İstanbul'a engelim çıkıp da gelemeyişimle iptal olmuştur ama verilen söz unutlmamıştır. süper saksı isminden de anlaşılacağı üzere son derece renkli bir kişiliği olmakla beraber blogu ihmal etmemesini rica ediyorum.

şarbon: Reytin Hamdi'nin canlandırdığı Sağlık Bakanı Osman Durmuş'un şarbon da olursun karbon da skeçi geliyor aklıma onu ne zaman okusam. İlham verici bir blogu olduğunu zaten belirtmiştim. 320x240leri ise ilgiyle takip edilmektedir.

Listemdekiler haricinde at-avrat-silah,taylanov, romanista ve belestepe gibi blogları takip ediyorum.

*Ortega'dan ilham alıp sonradan ekledim fotoyu.

3 yorum:

cezagfb dedi ki...

kutlarım 100.mesajını
futbol daima

Ömer dedi ki...

Kutlu olsun 100.mesajın kardeşim. Yalnız taban tabana zıt değiliz yahu, ortak noktalarımız var hani. :)

Roy Keane dedi ki...

@cezagfb: teşekkürler

@ömer: O anlamda söylemedim sevgili kardeşim. Görüşlerin kendileri ters ama kendi fikirlerimiz ortak birçok konuda, kendi görüşüme yakın birçok insandan daha güzel anlaşıyoruz senle(= Teşekkür ederim.