19 Mart 2008 Çarşamba

İncelikler yüzünden vol 2.

-Turkcell durmak yok tırtıklamaya devam politikasını sürdürmekte. Kazıklamayı biliyorlar bari hizmet sunsalar. Hizmeti de geçtim kandil diye kilitleniyor hatlar, 10 dakikası 1 kontür bir anda kesilen hatlarla 2şer dakikalara düşüyor. Mesajlar gitmiyor. Hata ettik bir arkadaşa kontür atmaya çalıştık 2277ye defalarca atılan mesajlarla kaldık,kontür atamadık bizim kontürlere oldu olan. Turkcell'in kulakları çınladı sanırım,yazıyı yazarken 2277ye iletildi bütün mesajlarım saatler sonra da olsa. herhalde sabahın 5inde 2064ten mesaj gelir şu numaraya kontür transfer etmek istediniz istiyorsanız EVET yazınız diye. Defol git Turkcell yazıp 2064e yollarız artık.*

-Neden canım ülke insanı kendine ödetilen bedelleri yargılamaz?50 ytllik suyun 25 ytlsi vergi mesela. Su yok da ondan denilebilir klasik Türk mantığı olarak. Yazın ortasında ana su borularını patlatanların sonra da suları su yok diye kesmesini nasibe kısmete bağlayan halkımızındır takdiri.

- Uzun saçlıların kabusu olduğu kadar saç uzatanların da kabusudur berberler. Saçın kırıklarını alayım abi dedi.Tamam dedim. Bir tamamın bedeli 10 ytlye patladı,bedelden de geçtim bizim memlekette gönlünde ne koparsalık beş dakikalık bir işlemdir bu iş. Geriye doğru yapıştırılan Elvis tipi saç modelime ne demeliydi bilemedim, aynayı görünce nutkum tuttu. Türk filmindeki kötü adamların saç tipine dönmüştü Elvis , rüzgarı yediğinde. Saçları sıfıra vurdursam göz aşinalığının olmaması yüzünden ancak bu kadar şaşırabilirdim. Eve nasıl vardığımı bilmiyorum.

-Hamsi Haziran 20ye kadar çıkarılıyormuş meğer. Küçücük şirin balıkçımda derin dondurucu( hayır efendim dipfriz demeyeceğim) olmayışı ve ağızlarda eriyen hamsi bunun delili olsa gerek. Kızılay'da bayat balığı öğrencilere kakalayan balıkçılara duyrulur.

-Turkcellin 10 dakikada bir telefonu kapat yeniden ara şeklindeki Çin işkencesi sırasında analog saatten takip edemiyordum kaç dakika geçtiğini. Dünya tatlısı insanla dakikalar değil bir ömür geçsin telefonda ama gel gör losttaki hatchteki düğme misal no ve yes tuşlarıyla antrenman yaptırıyor bu güzide hat.(Hatta bir gün 10 - 20-30 dakika derken unuttuk hat bir gece kendisine gelemedi,patlamadığı kalmıştı) Güzide hatla mücadele bağlamında saniyesine salisesine kadar güvendiğim Casio F-91 W'mi memlekette unutmuşum meğer. Pim yerinde kürdan kullandığım efsane saatin atlattığı badireler geçti gözümün önünden. Can dostumun kronemetresine bir kez daha iş düşecekti. Bir tane daha almaya gittim. Koca semtte tek saatçi 30 ytl fiyat biçince kendisine bünyeye de alışveriş listesini hazırlayıp Kızılay'a gitmek kaldı. Ortaköy'ü sevip Taksim'den nefret etmek gibidir, Kızılay'dan haz almamak...

- F-91 W aynı zamanda 23 Mart pazar günü Allah'a emanet girilecek ÜDS'nin de uğuru olacak. Her saatbaşı di diit sesini duymadan huzursuz olan bünyem rahatlayacak ama her saat başı da sınav salonunun sessizliği bozulacak. ÖSS sınavında kıymalı yiyeni görmüş bir insan evladı olarak masum bir di diiite ses çıkarana da aldırış etmeyeceğim. Hatta bu F 91 Wlerin biraz daha modifiyeli modelleri var 6 değişik di diti olan. 3 saatlik bir sınavda can sıkıntısına iyi gelir farklı sesler. Hizmette sınır yok efendim.

-Bu dünyanın son azizleri kaçıklar ve ayyaşlardır. (kim nerede demiş hatırlamıyor bünye) Kıymetleri bilinmiyor, hele bu ülkede.

*Dipnot: Keşke defol git Turkcell yazsaymışım 2064e saf saf EVEEET yazana kadar. 5555 diye bir illet de iki kontürümü daha yedi. Suç bende sanırım ki seni kullanıyorum hala. 7 senelik hat olmasan cenaze töreni düzenleyeceğim de şimdilik denetimimdesin. Avea'nın üç kağıtlarını vodafoneun kafasına göre çekip çekmemesini bilmesek 7 kez iptal edilmişti kendileri...

4 yorum:

supertivo dedi ki...

Hacı dayı, vodafone'a geç rahatla drim. Cok sekilli kampanyalari var, turkcell'den her sekil daha ekonomik ayrıca reklamsiz :) ve kontor calmasiz :)

Ömer dedi ki...

guzel yaziyorsun berk bu madde madde'leri. zevkle okuyorum.

Roy Keane dedi ki...

@supertivom,süper saksım: Çevre turkcell olmasa dakika durmayacağım. 10 dakikada bir telefonu kapatmak hele bunu 3 saat boyunca yapmak hiç hoş bir duygu değildi açıkçası. Çevre turkcell olunca vodafone pahalı gibi geliyor bünyeye. Bir de durduğu yerde kontür atacak korkusu mevcut bünyede. Bu arada daha sık yaz bloguna=)

@ömerim: beğeniyorsan ne mutlu bana. Ben de senin nokta nokta yazılarını ilgiyle ve keyifle takip etmekteyim.

£f£ dedi ki...

ev telefonu kullanın hemşerim.cem yılmaz o kadar reklam yapıyor.
pes yani..