7 Nisan 2008 Pazartesi

Kayseri,Göztepe nasıl yani?

Futbol endüstriyelleşti, tribünler de artık bu duruma ayak uyduruyor. Hiçbir zaman anlayamadım emek harcanıp kurulan bir tribünün neden kendine has bir duruşunun olmadığını. Yalı 38 Kayseri tribünlerinin iki takım tek yürekçilerinin kurduğu bir grupmuş. Kurucusu Kayseri'de yaşayan bir Göztepeli olduğu için isim olarak yalı38 seçilmiş. Bizim Çanakkalelilerle görüşüp kurduğum tribün grubunun adını 1738 gençlik olarak mı değiştirsem acaba(!)

Tek bir kişi için bu ismi kullananları kınıyorum. Kurucunun egoistliği kısmen anlaşılabilir ancak diğerleri neden başkasının ismini kullanmayı kabul etti anlamak mümkün değil. Bu durumdan Göztepeliler rahatsızmış, keza bizler de. Misal Göztepeyle uzun süreli bir dostluk olurdu,onlara jest maksatlı belki böyle bir duruş sergilenebilirdi ancak bu duruşa neden olabilecek herhangi bir ilişkisi olmadı Kayseri ve Göztepe tribünlerinin. Hayırlı olsun demekle beraber temennim isim değişikliğine gitmeleri yönünde.

1 yorum:

style dedi ki...

ilginnccccc! seneler oncesine dayanan bir saygi vardir tribunler arasinda ama bu pankart olayi ve olusumun dinamikleri beni baya sasirtti. dunya kuresellessin ama bu kadarinada yurek dayanmaz.