3 Mayıs 2008 Cumartesi

Kimsesizlik


Geçen sene 25000lere oynayan Erciyesspor'un halidir bu.(Erciyesspor:4-Kartalspor:0) İki takım tek yürek bu uğurda ölmek gerek diyenlerin Erciyesspor'a olan aşkıdır,amatörde bile terketmeyenlerin(!) karesidir bu.

Sol yumruk daima göklerde ve tek başına yılmadan usanmadan böylesine bir atmosferde takıma tezahürat yapmak. Sanırım takımımın gücüne değil kimsesizliğine aşığım. 1. ligde playofflara kalma mücadelesinde 1 ytl maç biletiyle hem de pazar günü açık tribünü bile dolduramayan gelenlerin ise tiyatro gibi maç izlediği tribünlerimize(!) hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.

İnternette okuyorum ki Erciyesspor Kayseri halkınca ağır eleştirilere maruz kalıyor ama unutuluyor ki takımın bu halinin yegane sorumlusu takıma sırt çeviren Kayseri halkıdır. Bu durum ise neden Kayseri halkından nefret ediyorsunun sorusunun cevabıdır.

İki takım tek yürekmiş. Böylesine kaypakça bir slogana yıllarca inanmış olmanın utancını yaşıyorum tribünlerin şu halini gördükçe. İki takım tek yüreğin devamı varmış meğer. İki takım tek yürek, bu uğurda Erciyesspor'u hiçe saymak gerek. (küfrü bu kadar nazik bir cümleye çevirmeme vesile olan nimetimiz Türkçe'ye bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.)

Hiç yorum yok: