9 Haziran 2008 Pazartesi

Apolitize blog

Blogda siyasete değinmemeye karar verdim. Zaten oldukça da az yer veriyordum ama özellikle bu ülkede ötekiyseniz ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyorsunuz. Mustafa Kemal'in yolu da artık bu ülkede öteki kapsamına girdi maalesef. Hem futbol soslu sosyal bir blog olarak tanımlanan blogumuzun maksadı siyaset değil yeri geldikçe yazılan kendi halinde yazılardır geleceğe bir hatıra olarak. Elbette politik görüş hayatın her yerine yansır ve bu da yazılara yansır zaten. O açıdan tekrar siyasi yazılar yazmaya pek de gerek görmüyorum.

1 yorum:

Ortega dedi ki...

Bloga koyduğun kesin çizgiler, okuyucu rahatlatma adına uygun olabilir. Bu tercihine saygı duyarım ama bu tarz kısıtlamalar seni rahatsız ediyorsa, ki bence ediyordur, orada bir soru işareti koymak isterim..

Kimseyi tatmin etme amaçlı yazmıyoruz bildiğim kadarıyla. Misal, ben yazarken Gsliler alınır, bu lafım Chp'li arkadaşları kızdırır kaygısıyla yazmıyorum..Sadece empati yapmaya özen gösteririm..Bu tarz bir eleştiri bana gelse, ne düşünürüm diye. Kendi kafamda onaylıyorsam, herhangi bir konu hakkında yazmalıyım..Gazetede köşe yazarı değiliz, kafamıza eseni yazıyoruz..

Milletin rahatsız olmasını bu yüzden anlamıyorum..sevdiklerime, kutsal olduklarını düşündüklerime hakaret etmedikçe, her düşünceye saygım var..Mümkün mertebe dinlemeye, okumaya hazırım.