5 Ağustos 2008 Salı

İncelikler yüzünden | 6

-Hiçbir zaman kola içip bırlayanlardan olmadım ancak güzelim Niğde Gazozu'nu içerken bile ciyaklatan mide bir süreliğine sahalardan uzak kalacağını ilan etti. Kahverengi tombul Efes şişeleri gözüme hiç bu kadar güzel görünmemişti ama mayalı içkilerin mideyle kardeşçe ilişkisi düşünülürse Ramazan öncesi sadece tek bir stok hakkımın kaldığı açıkça görülüyor.

-3 haftadır temizleyeceğim dediğim evi en sonunda temizledim. Bir arada kardeşçe yaşam teklifime olumsuz yanıt veren örümceğe,böceğe ve bütün sivrisineklere teşekkürü bir borç bilirim.

-Ders çalışma konusunda müthiş isteksizim. Pusuda bekleyen üniversiteyi 7. seneye uzatma hadisesi köşeye kötü sıkıştırdı. Sorumlu olduğum başta kendim olmak üzere bütün çevremi sevindirmek zorundayım. Hiçkimseyi hiçbirşeyi umursamadığım yalnızlar rıhtımının yosun tutan gözlü müdavimi olduğum günlerdeki gibi de herşeyden kaçma lüksüm yok. 22 senede almadığım sorumluluk son 4 ayımda omuzlarıma yüklendi. Fani dünya tadını çıkar felsefesinin iflas ettiği günler. Alter me-me and myself şarkısını dinleyerek gidip gelen paranoyak dünyamda geçmişle geleceği bağlıyorum güya. Alttan tonlarca dersten kurtarabildiğimize artık. 2. Balkan Savaşlarında Edirne ve Kırklareli'ni geri alabilen Osmanlı misal bu yazokulu 7. seneye uzatmamak yani yıkılmamak için son çarem.

-11 Ağustos'ta başlayan finaller münasebetiyle 10 Ağustos'ta takımımın Nevşehir'deki hazırlık maçlarını kaçırıyorum. Sadece Erciyesspor'u tutan bir avuç insan olarak hayatımızda ilk defa "grup olarak" bir organizasyon yapıyoruz ve aralarında yokum. Gyepesto'nun nefis yazısındaki gibi bir hadiseye tembelliğim yüzünden her yıl müdavimi olduğum yazokulu mani oldu.

-İnsanın sevdiği yanında olsun cehennem bile cennete dönüşür derlerdi de inanmazdım. Peki ya ondan uzaktayken cennetin cehenneme dönüşebileceğini niye demediniz? Bardağın neresi dolu neresi boş kestirmek güç. En güzeli tamamını dolu gibi hayal etmek sanırım. Yaz sıcağında yapılan binlerce kilometre 13 Ağustos'ta son buluyor en azından.

-Osmanlıca öğrenmeye kalkan bünye gitarı ve tangoyu da öğrenmek istiyor. Bir yandan da Dostoyevski'yi okumaya devam etmek istiyorum. Kopya çekmeyen dürüst öğrenci olmanın bedeli midir bu yazokulları? 0.4 puan için hocalar bizim gibileri bırakırken vicdanınız nasıl rahat oluyor kendi zekasına güvenemeyen kopya çeken yüce insanlar?

-Güneşten rengi atmış tshirtler,bağcığı bağlanmayan binlerce kilometre görmüş spor ayakkabılarım, tozlanmış gözlüklerimle pembe tshirt giyen buram buram parfüm sıkan altında arabasıyla okula gidip gelen erkeklerin, sabahın 6sında üşenmeden kalkıp makyaj yapan okula değil mankenlik ajansına gelen kızların tuhaf bakışlarına maruz kalıyorum. Onlar mı tuhaf ben mi? Parfümlerinizden burun direkleri kırılmasın başka ihsan etmez. Parfüm bu hoş kokmak için azıcık sıkılır, burun direklerimizi düşünmüyorsanız ozon tabakasını düşünün hiç olmazsa. Hoş sular kesildiğinde bile makyajından jölesinden ödün vermeyen bir kitleden söz ediyoruz. Erdener abi modu vol. 466598...

6 yorum:

margo dedi ki...

ne okuyordun sen,benim kafam karıştı...edebiyat galiba..
:S
osmanlıca öğrendiğine göre..

evet evet garip olan onlar,sen değilsin.. emin ol.. iyi hisset kendini..

ve sen yinede incelikli davran ;)

Roy Keane dedi ki...

İşletme okuyorum,tarih masterını hedeflediğim için elimde Osmanlıca sertifikası olsun istiyorum.

Mesaj alınmıştır;)

margo dedi ki...

amanınn,amma da karışıkk...
neyse bitirirsin işallah masterınıda yaparsın işallah..

Roy Keane dedi ki...

Demirbaşı oldum buraların.Hani çölde serap görürsün de yanına gittikçe uzaklaşır ya diploma da öyle oldu benim için. teşekkür ederim iyi dileklerin için. 6 hatta 7 senede üniversite bitiren birinin hem de farklı bir alanda akademisyen olmak isteyişini yadırgıyor herkes kendi ailem bile dahil.

margo dedi ki...

olsun,sen ne istersen o,yani hayat senin hayatın ya,başkalarının yaptıklarına anlam vermesine gerek yok..(ama var aslında..) anladın sen benii..

hangi üni??

Roy Keane dedi ki...

gazi:(