4 Ağustos 2008 Pazartesi

Tercih meselesi

Kombine satışları bir takımın önemli gelir kalemlerindendir. Taraftarlar içinse ne kadar çok satılırsa o kadar çok övünme aracıdır. Kayseri şehri ise bu konuda daima sınıfta kalmıştır.Bu sene durum Erciyesspor lehine:

Kayseri Erciyesspor kombine haberi: Erciyesspor bin 500 kombine biletten bin adedini satmaya başardı. Erciyesspor kombine biletlerden yaklaşık 500 bin YTL gelir elde etti.

Bu sezon 500 adet kapalı, 1000 adet ise açık tribün kombine bileti bastıran Kayseri Erciyesspor bir hafta içerisinde 1000 adet kombine satışı gerçekleştirdi. 750 YTL’den satışa çıkarılan 500 adet kapalı kombine biletin 400’ünü satmayı başaran Kayseri Erciyesspor açık tribünde ise 600 adet kombine bilet sattı.

Bu sezon satışa çıkardığı bin 500 adet kombine den 1000 adedini satmayı başaran Kayseri Erciyesspor desteklerle birlikte kasasına yaklaşık 500 bin YTL koydu.

Erciyesspor Kombine fiyatları: Uslu, açık tribün kombine bilet fiyatının 100 YTL, kapalı tribün alt sıra kombine bilet fiyatının 500 YTL, VİP kombine bilet fiyatının ise 750 YTL.

Çok kısa sürede(iki hafta) 1000 kombine satmamız çok güzel oldu. Yönetim de kulüp de bu durumdan oldukça memnun. Umarım daha fazla kombine basılır ve satabiliriz. 500 milyar gibi küçük bir paranın bile Erciyesspor'a katkıları çok büyükken kombine satışlarına çok daha fazla önem verilmelidir.

Kayserispor kombine haberi:
Yeni sezona flaş trasferlerle girecek olan Kayserispor şu ana kadar kombine satışında büyük hüsrana uğradı. Kombinelerin 50 ve 200 YTL gibi fiyatlarla satışa sunulmasına karşın Kayserililer takımlarına ilgi göstermedi ve sadece 3 bin 300 kombine satılabildi.

Kayserispor'un resmi internet sitesinde yapılan duyuruya göre, sarı-kırmızılı kulüp 600 adet VIP, bin 200 adet maraton ve bin 500 adet kale arkası kombine bilet sattı.
Duyuruda, 5 bin YTL tutarında kombine bilet alan Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak'a teşekkür edildi.* Öte yandan, ligin ikinci haftasında Kayseri'de oynanacak Kayserispor-Galatasaray maçının bilet fiyatları da belirlendi. Taraftarlar, kale arkası tribün bileti için 25 YTL, maraton için ise 50 YTL ödeyecek.

*5 bin ytl=100 kombine. Net satışları 3200. Üstelik de aylardır taraftarların ilgisine sunulmuş durumdalar. Dünya'nın yardım kampanyasına alın destek çıkın çağrılarına rağmen satabildikleri kobine bu kadar. GS maçına ve diğer maçlara taraftar kobine alsın diye hususi olarak astronomik fiyatlar belirleseler de 3200 adette kaldılar.

Sağa sola çirkefçe çaldıran para için her türlü katekulleye girişenlerin gerçek yüzünü görmeye başlayan halkımız iki takımdan birini seçmek zorunda kaldığında hangisini seçeceğinin sinyallerini yavaş yavaş vermeye başlamıştır. Hayırlı olsun.

Hiç yorum yok: