7 Kasım 2008 Cuma

Kedilerim

Yıllardır baktığım anne kedi ve ikinci nesil yavruları...

Kedilere çocukluğumdan beri hayranım. Tamam köpek gibi sadık değillerdir sahiplerine ama en fazla tırmalayarak zarar verebilirler,köpek gibi kolunuzu koruma şansı yoktur garibanın. Miiiuuuv diye karşıma geçen bir yavru kedinin hele de bıyıkları yere değiyorsa otomatikman teslim oluyorum. Malum öğrenciyiz çoğu zaman sütün içine bandırılmış ekmekten ve peynirden başka çok da iyi bakamıyorumama biliyorum ki başkaları onları kedi mamalarıyla besliyor.

Hayvanlar aleminin en asil hayvanlarından birisidir kedi. Şaşırtıcı bir şekilde hiçbir şekilde tam olarak evcilleştirememiştir insanoğlu onu. Ankara ve Van kedisi gibi evcilleşen istisna türler varsa da kedi özgür hayvandır. Evde beslenen kedilere bu yüzden çok acırım. Sokakların efendisidir kedi.

Özellikle son foto biraz daha netleştirilerek takma adı black cats olan Sunderland'e gönderilebilir:


3 yorum:

margo dedi ki...

kara kara kedilerin sevimli ve haylaz görünüyorlar..
ben maalesef kedileri pek sevemiyorum,o sırnaşık halleri sinirimi bozuyor..

Flying Dutchman dedi ki...

Uzun süredir iş bulma problemi yaşayan bir arkadaşımın kedisi büyük ihtimal evdeki bunalım ortamına dayanamayarak 5. kat penceresinden atladı ve evden kaçtı. Tüm aramalara rağmen bulunamadı. Kaç gündür onu düşünüyorum nasıl bir ortamdır ki evde kediyi bile 5. kattan atlatmış aşağıya.

Tabi 5. kattan atlayıp bana mısın demeden ortalıktan yok olması ayrı mesele

Roy Keane dedi ki...

@margo: Sırnaşık kedileri ben de sevmem ama hepsi de öyle değil ki...

@flying dutchman: tek kelime:feciymiş...