17 Aralık 2008 Çarşamba

Vahşet


Tatilden yeni dönmüşken 150 yıllık Ahmet Paşa İlkokulu'nu yıkan belediyemizin tarihe güzide bir darbesiyle sarsıldım. 50 yıllık Kayseri Atatürk Stadı'nın yerine alışveriş merkezi yapılacakmış. Trafik tıkanıyormuş,o arsa kıymetliymiş Kayserimiz'e yakışmıyormuş bu stad. Stada gelen insanlar trafiği tıkar da alışveriş merkezine giden insanlar ne yapar trafiğe? Stad haftanın 1 gününün 3-4 saatini etkiler trafik olarak,ya haftanın 7 günü açık olan alışveriş merkezi ne yapar? Yeni stadın parası eski stadın arsasından çıkacakmış. Merak ederim her sene yenilenen kaldırım taşlarımızla kaç Kadir Has Stadı yapılır,kaç Atatürk Stadı modernize edilirdi?

Tribün tozu yutmuş insanlara yapılabilecek en büyük hakaretlerden birisidir bu. Mazoşistim. Isıtmalı koltuklar yerine -30 derecede "yaka bağır açık" tezahürat etmek istiyorum. Samimiyetsiz insanlar yerine gerçek taraftarlarla az ama öz keyifle maç izlemek istiyorum. Ne güzel işte masrafsız taraftarım. Daha ne istiyorlar anlamıyorum. Erciyesspor, Atatürk Stadı'nda sonsuza kadar oynayacak desinler gıkım çıkmazdı.

Her sene yenilenen kaldırım taşlarının parasıyla kaç Atatürk Stadı modernize edilir,kaç yeni stad yapılırdı acaba? Konuşsam tesiri yok,sussam gönlüm razı değil...

1 yorum:

ziggytheking dedi ki...

Bir çıkar hesabı sonunda şehrin içinde böylesi değerli bir alanda kalmış Atatürk Stadı için böylesi bir yıkımın kaçınılmaz olacağı belliydi.

Maratonda izlediğim ve Erciyes'in zoru başarıp Maccabi Tel Aviv'i devirdiği maç ile zihnimde yer alacak bu stad.