16 Ağustos 2008 Cumartesi

Los Amantes Del Circulo Polar [ Kutup çizgisi Aşıkları]

Nereden bilebilirdim ki cnbc-e dvd kuşağında izleyeceğim bir filmin hayatımda dönüm noktası olacağını? Konu aslında çok sade.Çocukluktan beri birbirine aşık iki gencin hayatı. Lakin sinemanın büyüsü bu noktada devreye giriyor ve gerçek aşkı,tesadüflere,kırılma noktalarını,azimi, kaderi aynı anda bu filmde görüyorsunuz. Sonu ve başı aynı olan filmleri daima sevmişimdir. Şimdi kızacaklar vardır neden söyledin şeklinde lakin cidden öyle bir noktayla hikaye bağlanıyor ki bunu söylememin hiçbir önemi olmadığını ancak filmin en sonunda anlayabiliyorsunuz.

(Ç)alıntı bilgiler*:

Yönetmen
Julio Medem
Senaryo
Julio Medem
Tür
Romantik / Dram
Müzik
Alberto Iglesias
Yapim
İspanya / Fransa
Süre
112 Dk.
Oyuncular
Najwa Nimri (Ana) , Fele Martínez (Otto) , Nancho Novo (Álvaro) , Maru Valdivielso (Olga) , Peru Medem (Çocuk Otto) , Sara Valiente (Çocuk Ana) , Víctor Hugo Oliveira (Genç Otto) , Kristel Díaz (Genç Ana) , Pep Munné (Javier) , Jaroslav Bielski (Álvaro Midelman) , Rosa Morales (Sofía) , Gonzalo F. Berridi.

1 yorum:

Ortega dedi ki...

Çocukluktan beri birbirini seven gençler.. sanırım buna benzer bir sonu yakalamak için, buluşma safhasını hayatımızın son evrelerinde yaşamalıyız. Daha orta bir dönemde yaşadım ben bu dönemi..hiç de mutlu sonla bitmedi.