11 Kasım 2008 Salı

Aşk

30 yıl eskitemedi. Ayakta kalan her Golf MK1 GTI, her tarafı parıldayan 106lar'ın kabusu olmaya devam edecektir. GTI sınıfının ilk arabasından da bu beklenirdi zaten. Hiçbir GTI onun yerine alamadı,alamaz da. 30 milyar verip sıfır araba alacağım diye parıldayan teneke alan insanlara hayretle bakarım. 30 milyara 2 tane MK1 toplanabilecekken veya bir Golf 3 alınıp elden geçirilebilecekken yazık oluyor hız tutkunlarının paralarına.

Sevdiğim "en yeni" klasik araba budur.

3 yorum:

GK dedi ki...

Peugeot GT ile Golf GT karşılaştırılamaz bi kere.Kategorileri ayrı.Golf'ler kendileri ile Peugeot'lar fransızların diğer dandik arabaları ile kıyaslanmalıdır.Golf Golf'tür.Diğerleri otomobil.

Roy Keane dedi ki...

Bir arkadaş vardı.Elamanın 600 HPlik Volvo C70'i var. O hala Golf MK1 hastası.

Bir tek Golf 4'ten keyif almıyorum abi. Golf 3'e ne diyorsun peki?

Golf is "much more" better than sex. Citroen Saxocu arkadaşlara duyurulur(:

Bu arada youtubeda videolar var.chipli,noslu,turbolu unoların 106ları nasıl pert ettiği konusunda. Ancak rahmetli dedemin 131 kartalına yaptıkları saygısızlıkların intikam hissiyle yaşıyorum(:

Simsiyah olacak ya da koyu lacivert.Dışta sadece jantlar ve camlar değişecek. Motor 150 hp. Plaka da ROY veya ES olsun yepyeni arabalara bile değişmem(:

Aşk mı saplantı mı bilmiyorum. Yatağıma uzandığımda görebileceğim bir yerde Golf posterim var. Renk turuncu ama idare ediyoruz artık(:

GK dedi ki...

Golf 3 GTI en beğendiğim Golf'tür başkan.Ne fiat ne peugeot ne citroen yarışamaz hiçbir Golf ile.

Ayrıca 150 hp o şasiye fazla gelir aman diyim :D imaj konusunda özgürsün renkleri tartışamayız ama Golf dediğin ya beyaz olur ya kırmızı.