12 Kasım 2008 Çarşamba

İncelikler yüzünden | 10

-Bu yazıyı birisi acaba incelikler yüzünden şarkısının bende olup olmadığını sorar mı cevabını bekleyerek ertelemiştim. Teşekkürler margo.

-Garip günler. We are the people our parents warned about modu. Bir kötülüğüm de yok aslında ama bir baltaya da sap olamadım şu yaşımda. Millet almış diplomasını sen hala kopya çekmeyeceğim,5 dakikada Beşiktaş yapıp sınavlardan ya AA,ya FF alırım derdindesin be adam. Anlatamam gördüklerimi o neşeli çocuğa...

-İnsanın kendisinden ve doğrularından ödün vermemesinin bedeli ağırmış. Farkettim ki gözyaşı dökebilme yeteneğimi kaybetmişim. Soğan falan doğramalı gözüme doğru.

-Gözlerim seğiriyor günlerdir.Stresstenmiş efendim.Western filmi efekti. Kötü adam tam bar kapısını tekmeler. İçeridekileri süzer. O sırada sağ göz seğirir.

-Az zamanda çok vize. Bir de o talihsiz olay eklendi. Neden herşey üstüste gelir anlamıyorum. Mistik yönü güçlü bir insanım.Herşeyde vardır bir hayır demekle kalıyorum ama Nefes Pilsen'i de ihmal etmiyorum. Hayatımda ilk defa fiziksel sancılarımı haffiletsin diye onu kullandığıma tanık oluyor tarih.Tarihin de çok umurundaydı sanki.

- Modjo-Chillin'. Çocukluğumun şarkısı. 2 gündür başka hiçbir şarkı dinlemiyorum. I feel so hot,dancing all night..You blow my mind cause you're so fine... Zaten birkaç tahtam eksikti. Şu son bir hafta artık basamakları zıplaya zıplaya geçmek zorunda bıraktıracak insanları.

-Top geçer adam geçmez dedik yıllarca. Hayat çok şık çalımlarla bizim defansı geçmiş utanmasa fileleri yırtacak füze gibi bir şutla 90'a takmış golünü. İkinci kez hayatspor üzerime yüklenirken kendilerine feci bir foul yapmışım,hakem neyseki görmedi. Golü hayatın filelerine yollarken çok teknik olmadığını ama ağları yırtan bir gol attığımı görüyorum. İkisi de gol değil mi sonuçta? Hayat fena halde futbola benzer.

-Mavi-siyahla özdeşleşir miyim? Olur da ölürsem tabutumda mavi siyah olur mu acaba? Mavi,siyah ile birleşti adı aşk oldu demiş bir abim. Bazen boş işler mi bunlar diyorum ama sanırım bize futbolu sevdiren futbolun kendisi değil ona yüklediğimiz anlam. Futbolun kendisine bakınca oturduğu yerden trilyonlar kazanan cahiller ordusu,yüklediğimiz anlama bakınca bir yaşam tarzı. Futbolu sevmeyenler ikincisini asla anlamıyor.

-Yerel seçimler yaklaşıyor. Sonucu belli olan bu seçimin yapılmasına dahi gerek yok.Ülke ekonomisine de tonla zararı var. İdealistlikten gerçekçiliğe geçilen sancılı süreçteyim galiba. Ankara için bir tarafta Ankara'nın baltalı firavunu, öbür tarafta azınlık faşizanlarıyla işbirliği yapmış ve çıkar için kapışan birisi olunca heyecan kalmıyor zaten. Beypazarı belediye başkanı kontra yapmış ama keşke Beypazarı'nda gol atmaya devam etseydi.

2 yorum:

ziggytheking dedi ki...

futbol için dediğin anlamı görünce benim gibi düşünen başkaları da varmış dedim doğrusu. ama o eli baltalı firavun göççek'in de bizimle aynı şeye anlam yüklemesi feci halde canımı sıkıyor. yoksa bir EsEsli olarak gençler kombinesi ile şimdiden cuma günkü gb-trabzon maçı için heyecanlanmamın sebebi ne sence?

margo dedi ki...

bence fiziksel acını yok etmek için rakıyı kullanmak daha bilindik bir tekniktir..(karşıyım alkolün her türüne hemde..)

gözün seğirdiğinde de biri seni anıyor derler bizde..

sen yine de kendinden ödün verme,ama ağlamak güzeldir,bunuda söylemeden geçemeyeceğim..

yerel seçimler konusuna girmek istemyorum hiç,seçim deyince bile hala tüylerim diken diken oluyor..